پرتو هاي ايمن، راهگشاي تشخيص و نجات بخش زندگي

آدرس:

مشهد- خیابان ابن سينا- روبروی سه راه ادبيات-نبش ابن سینا 2/3 - ساختمان 46

تلفن تماس:

051-38455844

در بخش رادیولوژی انواع رادیوگرافی های ساده، تخصصی و رادیوگرافی دندانها (پانورکس) با كیفیت بالا و با رعایت معیارهای استاندارد بر مبنای رفرنسهای معتبر انجام می گیرد.

رادیوگرافی های ساده

شامل تصویربرداری از قسمت های مختلف بدن با دستگاه تمام دیجیتال است. دستگاه رادیولوژی این مرکز دارای تیوب پرقدرت و توانایی تولید پرتوهایی با ولتاژ بالا و نوسان پایین می باشد. همچنین مجهز به سیستم كنترل اتومات اكسپوژر بوده كه قادر است بصورت خودكار با توجه به دانسیته بافت مورد نظر زمان پرتودهی را كنترل نماید و در نتیجه دوز پرتوگیری بیمار و پرتوهای پراکنده را كاهش داده و كیفیت تصویر را افزایش دهد. قدرت مانور بالای تیوب اشعه ایکس و تخت در كلیه جهات، راحتی بیمار و تكنولوژیست را جهت دستیابی به یك رادیوگرافی استاندارد و علمی مهیا می سازد. تصاویر گرفته شده از بیمار به كمك امكانات نرم افزاری از نظر دانسیته، کنتراست، شارپنس، بافت نرم و بافت استخوانی مورد پردازش قرار گرفته و در نهایت بهترین تصویر خروجی به لیزر ایمیجر منتقل شده و بر روی فیلمهای سینگل ساید با كیفیت بالا چاپ می شود.

رادیوگرافی های تخصصی (با ماده حاجب)

در این بخش خدمات زیر ارائه می شود:

  • رادیوگرافی های سیستم گوارش با ماده حاجب شامل
  • تصویربرداری از حلق و مری (Barium Swallow)
  • مری، معده و اثنی عشر (Upper GI series U.G.I)
  • روده باریک (Small bowel follow through or transit)
  • تصویربرداری از روده بزرگ با ماده حاجب (Barium Enema Single & Double contrast)
  • رادیوگرافیهای سیستم ادراری تناسلی شامل
  • تصویربرداری از مثانه با ماده حاجب (VCUG, Cystography)
  • پیلوگرافی رتروگراد و آنته گراد
  • تصویربرداری از رحم و لوله های فالوپ (Hysterosalpingography H.S.G)

این مرکز با بیش از پانزده سال سابقه در زمینه رادیولوژی اطفال و با بهره گیری از پرسنل ورزیده در این امر، عکس برداری با ماده حاجب از کودکان را در زمان حداقل و با کیفیت استاندارد به انجام می رساند.

پانورکس (O.P.G)

در این کلینیک تصویربرداری از استخوانهای فک و دندان ها با دستگاه پانورکس تمام دیجیتال انجام می شود. دستگاه دارای دتکتورهای CMOS می باشد که امکان تصویربرداری با رزولوشن بالاتر، تولید تصاویر بیشتر در زمان کمتر، عدم وجود اعوجاج و دوز اشعه دریافتی کمتر بیمار به دلیل ضریب بالاتر تبدیل اشعه ایکس به سیگنال الکتریکی را فراهم می نماید. دستگاه فوق دارای ولتاژ بالا و میلی آمپر پایین بوده که سبب دریافت دوز اشعه پایین تر برای بیمار می شود. پوزیشن دهی به بیماران از روبرو بوده که سرعت عمل و دقت بالاتر را در بردارد. زمان تابش اشعه برای بزرگسالان 10 ثانیه و برای کودکان 6 ثانیه است که این زمان سریع ترین زمان در بین تمام دستگاه های پانورکس می باشد. همچنین مجهز به سیستم كنترل اتومات اكسپوژر بوده که با توجه به بافت فک بیمار زمان پرتودهی را کنترل می کند. این دستگاه با توجه به دامنه حرکتی گسترده آن برای بیماران با صندلی چرخدار نیز قابل استفاده است.

با توجه به دیجیتال بودن سیستم های تصویربرداری دراین مرکز، امکان جستجوی رادیوگرافی های آرشیو شده بر اساس آیتم های مختلف شامل نام بیمار، نوع گرافی و تاریخ انجام گرافی وجود دارد.